Софіт
Софіти (від італ . soffitto – стеля) – спеціальні панелі для підшивання обернених вниз поверхонь - карнизних і фронтонних звісів , а також стель і стін.
Застосування софітів надає будинку завершеного і привабливого зовнішнього вигляду, забезпечує вентиляцію підпокрівельного простору, необхідну при будівництві мансардних поверхів і особливо при утепленій крівлі, дозволяє значно зменшити енерговитрати на обігрів будівлі і уникнути ремонтів.
Види соффітів
По кількості панелей: - Подвійні - Потрійні
По вигляду перфорації: - Неперфорований (масивний) - Перфорований
По вигляду матеріалу : - Вінілові - Металеві (алюмінієві, сталеві з полімерним покриттям, мідні )
Кольори: - Білий - Коричневий
Технічні характеристики
Основні переваги софітів
софіти забезпечують бездоганний завершений зовнішній вигляд крівлі;
не схильні до гниття, як дерево, не вимагають забарвлення.
стійкість до корозії, атмосферних дій;
простота, зручність монтажу софітів ;
екологічна безпека;
пожежна безпека соф і т і в ;
зберігає зовнішній вигляд в течії не менше 25 років в умовах експлуатації (при температурі від - 50?до +60?С );
соф і т и забезпечую вентиляцію підпокрівельного простору.
Застосування софітів
Софітні панелі можна використовувати у всіх видах будівництва: у приватному, промисловому, для висотного будівництва. Вони не вимагають відходу, володіють великим терміном служби і ідеально підходять для використання їх в «високодоступних» місцях.
У застосуванні софітів немає обмежень – вони поєднуються з будь-якими покрівельними матеріалами, стійкі до декоративних покриттів, а значить, можна підібрати софіти під колір крівлі або фасаду
Монтаж софітів
Належна вентиляція на горищі дуже важлива для будь-якого будинку. При виборі софітів необхідно враховувати погодні особливості регіону.
Софіти вмонтовуються до установки останнього ряду сайдингу .
Підготовка поверхні
Для визначення кількості софіту і обробно-сполучних елементів проведіть обмір фронтів і перевірте їх технічний стан.
Підготуйте необхідну кількість рейок для виготовлення несучої конструкції. Для обрешетки слід використовувати піддані попередній обробці дерев'яні рейки або оцинкований профіль. Як кріплення можна використовувати оцинковані цвяхи або шурупи.
Змонтуйте на фронтоні обрешетку . Відстань між рейками не повинна перевищувати 300- 400 мм. Несучі рейки повинні завжди розміщуватися перпендикулярно по відношенню до панелей софіту.
Монтаж
Використовуючи рівень, зробіть на стіні влучні, паралельні нижньому краю фронту. Уздовж цих ліній прикріпите планку J -трим , так само слід прикріпити планку J -трим (або трохи допрацьований J-профіль) до краю фронтону. При цьому слід стежити за тим, щоб планки знаходилися строго навпроти.
Перший варіант - стандартний J-профіль. В цьому випадку уздовж стіни повинні бути дерев'яна балка або інша опора, до нижньої частини якої кріпитиметься J-профіль. Якщо цієї опори немає, доведеться її встановити.
Другий варіант - можна допрацювати J-профіль і кріпити його прямо до стіни. Для цього зробіть вертикальні надрізи на цвяховій кромці J-профілю, в місцях кріплення до стіни. Потім відігніть «мови», що вийшли, і прикріпіть цвяхами до стіни
Допрацьований J-профіль
Монтаж
Відміряйте відстань між планками, відніміть 6мм для можливого розширення-стиснення. Відріжте соф і т по цій довжині.
Встановить соф і т . Вставляючи його в кромки планки J-трим . Прикріплюйте кожну панель по центру перфорованого отвору. Після замикання панелі з попередньою не натягуйте її. Після закріплення панелі не повинні знаходитися в стані натягнення.
Закрийте торець соф і т у дерев'яним наличником
Кут повороту софіту
Є два варіанти стиковки софітів в кутах: діагональна і пряма
Кут повороту софіту
В обох варіантах для стиковки софітів можна використовувати або Н-профіль, або два J-профілі, сполучених задніми стінками. Для додаткової опори вмонтовуйте ці профілі на обрешетку .
Діагональна стиковка красивіша, але і складніша. Спочатку встановите Н-профіль (або два J-профілі) по діагоналі кута, потім обрізайте панелі софіту так, щоб вони підходили під кут і щоб центральні v-образні жолоби вишикувалися в лінію.
Варіант стиковки софіта за допомогою внутрішнього кута
При закритому свесе дахи можна використовувати внутрішній кут для стиковки верхнього ряду сайдинга з соф і тами . Цей варіант підходить і для відкритого звісу , якщо встановити додаткові балки, до яких кріпитиметься верхня цвяхова кромка внутрішнього кута
Стелі крильця
Сюди можна поставити і суцільні, і перфоровані софіти
Якщо планується установка світильників, необхідно розмістити додаткову обрешетку в місцях їх передбачуваного кріплення
Якщо ширина крильця більше довжини панелі, необхідна стиковка софітів . Використовуйте Н-профіль або два J-профілі, закріплених «спиною до спини».
Гарантії виробника
Підприємство-виробник гарантує відповідність панелей вимогам технічних умов при дотриманні споживачем правил транспортування, зберігання і монтажу.
Термін служби панелей не менше 25 років з дня випуску виробів.
Претензії за якістю приймаються до монтажу софіта:
Не рекомендується здійснювати монтаж панелей при низьких температурах.
При тривалому зберіганні панелей на відкритих площах рекомендується розкривати упаковку