Софіт

Софіти (від італ . soffitto – стеля) – спеціальні панелі для підшивання обернених вниз поверхонь - карнизних і фронтонних звісів , а також стель і стін.

Застосування софітів надає будинку завершеного і привабливого зовнішнього вигляду, забезпечує вентиляцію підпокрівельного простору, необхідну при будівництві мансардних поверхів і особливо при утепленій крівлі, дозволяє значно зменшити енерговитрати на обігрів будівлі і уникнути ремонтів.

Види соффітів

По кількості панелей: - Подвійні - Потрійні

По вигляду перфорації: - Неперфорований (масивний) - Перфорований

По вигляду матеріалу : - Вінілові - Металеві (алюмінієві, сталеві з полімерним покриттям, мідні )

Кольори: - Білий - Коричневий

Технічні характеристики

Основні переваги софітів

софіти забезпечують бездоганний завершений зовнішній вигляд крівлі;

 • не схильні до гниття, як дерево, не вимагають забарвлення.

 • стійкість до корозії, атмосферних дій;

 • простота, зручність монтажу софітів ;

 • екологічна безпека;

 • пожежна безпека соф і т і в ;

 • зберігає зовнішній вигляд в течії не менше 25 років в умовах експлуатації (при температурі від - 50?до +60?С );

 • соф і т и забезпечую вентиляцію підпокрівельного простору.

Застосування софітів

Софітні панелі можна використовувати у всіх видах будівництва: у приватному, промисловому, для висотного будівництва. Вони не вимагають відходу, володіють великим терміном служби і ідеально підходять для використання їх в «високодоступних» місцях.

У застосуванні софітів немає обмежень – вони поєднуються з будь-якими покрівельними матеріалами, стійкі до декоративних покриттів, а значить, можна підібрати софіти під колір крівлі або фасаду

Монтаж софітів

Належна вентиляція на горищі дуже важлива для будь-якого будинку. При виборі софітів необхідно враховувати погодні особливості регіону.

Софіти вмонтовуються до установки останнього ряду сайдингу .

Підготовка поверхні

 • Для визначення кількості софіту і обробно-сполучних елементів проведіть обмір фронтів і перевірте їх технічний стан.

 • Підготуйте необхідну кількість рейок для виготовлення несучої конструкції. Для обрешетки слід використовувати піддані попередній обробці дерев'яні рейки або оцинкований профіль. Як кріплення можна використовувати оцинковані цвяхи або шурупи.

 • Змонтуйте на фронтоні обрешетку . Відстань між рейками не повинна перевищувати 300- 400 мм. Несучі рейки повинні завжди розміщуватися перпендикулярно по відношенню до панелей софіту.

Монтаж

 • Використовуючи рівень, зробіть на стіні влучні, паралельні нижньому краю фронту. Уздовж цих ліній прикріпите планку J -трим , так само слід прикріпити планку J -трим (або трохи допрацьований J-профіль) до краю фронтону. При цьому слід стежити за тим, щоб планки знаходилися строго навпроти.

Перший варіант - стандартний J-профіль. В цьому випадку уздовж стіни повинні бути дерев'яна балка або інша опора, до нижньої частини якої кріпитиметься J-профіль. Якщо цієї опори немає, доведеться її встановити.

Другий варіант - можна допрацювати J-профіль і кріпити його прямо до стіни. Для цього зробіть вертикальні надрізи на цвяховій кромці J-профілю, в місцях кріплення до стіни. Потім відігніть «мови», що вийшли, і прикріпіть цвяхами до стіни

Допрацьований J-профіль

Монтаж

 • Відміряйте відстань між планками, відніміть 6мм для можливого розширення-стиснення. Відріжте соф і т по цій довжині.

 • Встановить соф і т . Вставляючи його в кромки планки J-трим . Прикріплюйте кожну панель по центру перфорованого отвору. Після замикання панелі з попередньою не натягуйте її. Після закріплення панелі не повинні знаходитися в стані натягнення.

 • Закрийте торець соф і т у дерев'яним наличником

Кут повороту софіту

Є два варіанти стиковки софітів в кутах: діагональна і пряма

Кут повороту софіту

 • В обох варіантах для стиковки софітів можна використовувати або Н-профіль, або два J-профілі, сполучених задніми стінками. Для додаткової опори вмонтовуйте ці профілі на обрешетку .

 • Діагональна стиковка красивіша, але і складніша. Спочатку встановите Н-профіль (або два J-профілі) по діагоналі кута, потім обрізайте панелі софіту так, щоб вони підходили під кут і щоб центральні v-образні жолоби вишикувалися в лінію.

Варіант стиковки софіта за допомогою внутрішнього кута

При закритому свесе дахи можна використовувати внутрішній кут для стиковки верхнього ряду сайдинга з соф і тами . Цей варіант підходить і для відкритого звісу , якщо встановити додаткові балки, до яких кріпитиметься верхня цвяхова кромка внутрішнього кута

Стелі крильця

 • Сюди можна поставити і суцільні, і перфоровані софіти

 • Якщо планується установка світильників, необхідно розмістити додаткову обрешетку в місцях їх передбачуваного кріплення

 • Якщо ширина крильця більше довжини панелі, необхідна стиковка софітів . Використовуйте Н-профіль або два J-профілі, закріплених «спиною до спини».

Гарантії виробника

Підприємство-виробник гарантує відповідність панелей вимогам технічних умов при дотриманні споживачем правил транспортування, зберігання і монтажу.

Термін служби панелей не менше 25 років з дня випуску виробів.

Претензії за якістю приймаються до монтажу софіта:

 • Не рекомендується здійснювати монтаж панелей при низьких температурах.

 • При тривалому зберіганні панелей на відкритих площах рекомендується розкривати упаковку