металоЧерепиця ТІГЛА / TIGLA

TIGLA — металочерепиця, що поєднує переваги металу з елегантністю зовнішнього вигляду натуральної керамічної черепиці.

У нашому асортименті є 2 різновиди металочерепиці марки ТIGLA:

TIGLA - висота сходинки 15мм

TIGLA Плюс - висота сходинки 20мм

Це можна помітити на нижче приведених схемах.

Вінцем у металевих покрівлях (давно й надовго) як і раніше залишається металочерепиця: фінська, шведська, новозеландська, польська, російська, українська. Стійкий до корозії, екологічний, легкий матеріал припав всім до смаку. Сьогодні це одна із самих популярних покрівель. Металочерепиця, на відміну від глиняної, випускається панелями. Основа для більшості видів черепиці - сталевий профільований аркуш, що по обидва боки ґрунтується й покривається декількома шарами захисних покриттів (із зовнішньої сторони їхня кількість може досягати 7-8 шарів, із внутрішньої - як правило, в 2 рази менше. Кожен виробник використає для виготовлення власну рецептуру, але обов'язковим для всіх є цинковий шар (із двох сторін), що повинен бути не менш 275 г/кв.м. (це стосується імпортних матеріалів, у вітчизняних шар оцинкування, як правило, 75 г/кв.м.), а також полімерні захисні покриття (акрилові, поліестерні, пластизолові й ін), матові або блискучі Вони відрізняються стійкістю до агресивних середовищ (наприклад, до кислотних дощів) Звичайно пластикове покриття має високу стійкість до впливу ультрафіолету, тому дах дуже довго не вигорає на сонці. Своїх властивостей покриття не губить у досить широкому температурному діапазоні - від -50 до +120 С. Маса такої покрівлі близько 4,5 кг/кв.м.

Випускається також металочерепиця на основі алюмінієвого аркуша. Цей покрівельний матеріал почали використовувати близько 30 років тому в Європі й порівняно недавно в нас. Також на ринку представлена шведська металочерепиця "tегга", виготовлена зі сталевого оцинкованого або алюмінієвого аркуша, попередньо пасивованого, заґрунтованого і покритого пластиком. На відміну від інших видів, цей покрівельний матеріал має фактуру натуральної черепиці (завдяки кварцово-полімерному покриттю), що наноситься поверх поліестера методом спікання в спеціальній печі. У результаті цієї технології виходить дуже міцний і довговічний верхній захисний шар, що максимально імітує керамічну черепицю. У порівнянні з іншими видами, металочерепиця "tегга" відрізняється стійкістю до агресивних середовищ, більш тривалим терміном служби, привабливим зовнішнім виглядом, великою гамою розцвічення, стійкістю кольорів протягом тривалого часу, малою вагою, відсутністю токсичності, простотою монтажу.

Металочерепиця дозволяє виконати довговічну декоративну покрівлю, єдину умову - дах не повинна бути пласким, її кут нахилу повинен бути не менше 10 градусів. Навіть із огляду на цю умову, висока конструкційна міцність, твердість, довговічність і стійкість до зовнішніх впливів, невелика вага й простота монтажу дозволяють покривати металочерепицею практично будь-які дахи.

Металочерепиця - дуже міцний і легка (як мінімум в 6 разів легше, ніж глиняна черепиця тієї ж площі). Тому монтувати її можна на полегшене решетування. Аркуші монтуються внахлест - один на іншій. Для додаткового захисту стиків аркушів лінії нахлеста звичайно мають спеціальну канавку на гребені хвилі нижнього аркуша. До решетування металочерепиця кріпиться спеціальними стійкими до корозії шурупами-саморізами, при цьому попередньо свердлити отвори в аркуші не потрібно. Даху з металочерепиці можна встановлювати прямо поверх старих покрівельних покриттів з дерев'яного ґонту. Ніяких складних спеціальних інструментів для монтажу не потрібно, панелі легко свердляться й ріжуться. Що утворилися при обрізку аркуша або при свердлінні "обпилювання" треба акуратно змести, інакше металева крихта буде іржавіти й зіпсує покриття. Якщо при монтажних роботах поверхня аркуша забруднилася, мити його треба м'якими мийними засобами. При використанні абразивних засобів пластиковий шар можна ушкодити. Звичайно пропонується досить повна комплектація покрівлі: будь-які конькові елементи, зливи, карнизи, торцеві елементи, виготовлені по тій же технології, сходи й перехідні містки, обрамлення труб і т.д.

У конструкції покрівлі повинне бути передбачене протикондинсатне покриття. По готовому даху треба ходити акуратно, у чистому взутті з гумовою підошвою й наступати тільки в місцях решетування й у прогин хвилі.

Альтернативою металочерепиці є покрівельні панелі. Вони застосовуються на малоскатних і плоских покрівлях, коли використати металочерепицю або профнастил технологічно й конструктивно неможливо. Додаткова перевага - у простоті монтажу: кріплення виробляється у два етапи фальцювання із застосуванням клямерів, що гарантує досить високий захист від влучення вологи в стики.