Технологія виготовлення

Технологія виготовлення філенчатих дверей з масиву дерева

Довговічність і бездоганна експлуатація дерев'яних дверей залежить від дотримання виробниками всіх циклів технологічного процесу при їх виготовленні. Якість дерев'яних дверей визначається в першу чергу підготовкою вихідної сировини - часом і технологією сушіння, а так само технологією склеювання масиву (якість клею, температура, тиск). В другу чергу фінішним покриттям - якістю лаку і кількістю шарів.

Філенчаті міжкімнатні дерев'яні двері виготовляються із самих популярних порід дерева, але не з суцільного шматка дерева! "Філёнкі" - а саме від цього слова походить назва філенчатих дверей-це основа з якої формується дверне полотно. Філенчаті двері повинні бути досить легкі, адже цільне дерево, такого розміру як двері - будет дуже важким.

Сучасні міжкімнатні двері роблять з масиву дерева (незбираного) або з клеєного масиву (євробрус). Для створення якісної рівній поверхні заготовлюються рівні частини дерева. які висушують до певної вологості і ретельно відбирають за якістю. Двері будуть різнитися саме за тим з яких порід дерева, вони зібрані: це звичайно дуб, ясен, сосна, бук, горіх. Ці породи дерева використовують з-за їх своєрідного кольору і якості деревини.

Підібрані смужки деревини позбавляються від дефектів. Дефектні місця (сучки та щілини, наприклад, які впливають на міцність і текстуру дерева) вирізаются. І тільки після цього такі частині йдуть на склеювання в загальний масив майбутньої міжкімнатні двері. Заготовки без дефектів зрощують для отримання щита, з якого потім формують дверне полотно.

1. Фрезерування дверних заготовок

КОНСТРУКЦИЯ ДЕРЕВЯННЫХ ДВЕРЕЙ
  1. Вертикальний брусок дверної коробки

  2. Горизонтальний брусок дверної коробки

  3. Вертикальний брусок

  4. Горизонтальний брусок

  5. Середній брусок

  6. Дверна філёнка

Чістовое продольное фрезерування вертикальних і горизонтальних брусків дверних коробок та дверей з метою отримання бічного профілю та високої чистоти поверхні заготовок.

Отримання брусків необхідної довжини з врахуванням припусків для обробки на шіпорезному верстаті

1. Нарізування шипів і проушін на торцях вертикальних і горизонтальних брусків дверних коробок.

2. Обробка профілю на торцях горизонтальних брусків дверного полотна.

Отримання точних розмірів довжини й ширини дверних заготовок з виключенням відколів на лицевих поверхнях.

Калібрування з наступним шліфованіем з метою отримання точних розмірів товщини дверних заготовок та чистоти оброблених поверхонь дверей високого класу.

1. Профільне фрезерування філенок по контуру.

2. Профільне фрезерування горизонтальних бруски дверей та імпоста.

Отримання малюнків та художнього орнаменту на лицевих поверхнях філенок

Зборка полотна і коробки

Вибірка пазу під замок і під петлі на дверному полотні

Шліфування: необхідне для додання поверхні полотна і короба високої гладкості для досягнення високих естетичних результатів. Зазвичай процес шліфування це багатостадійний процес комбінуемий з процесом грунтовки полотен перед наступним тонуванням та фінішним лакуванням компонентів двері.

ФРЕЗЕРОВАНИЕ ЗАГОТОВОК ДЛЯ ДВЕРЕЙ

2. Торцівка заготовок

ТОРЦОВКА ЗАГОТОВОК ДЛЯ ДВЕРЕЙ

3. Нарізування шипів і проушін на заготовках

НАРЕЗАНИЕ ШИПОВ И ПРОУШИН В ДВЕРНЫХ ЗАГОТОВКАХ

4. Розкрій клеєного щита на заготовки для філёнок

РАСКРОЙ КЛЕЕНОГО ЩИТА НА ЗАГОТОВКИ ДЛЯ ДВЕРНЫХ ФИЛЁНОК

5. Калібрування заготовок для філенок

КАЛИБРОВАНИЕ ЗАГОТОВОК ДЛЯ ДВЕРНЫХ ФИЛЁНОК

6. Профільне фрезерування заготовок

ПРОФИЛИНОЕ ФРЕЗИРОВАНИЕ ДВЕРНЫХ ЗАГОТОВОК

7. Декоративне оздоблення філенок

ДЕКОРАТИВНАЯ ОТДЕЛКА ДВЕРНЫХ ФИЛЁНОК

8. Зборка дверей з заготовок

СБОРКА ДВЕРЕЙ ИЗ ЗАГОТОВОК

9. Вибірка пазів у дверях

ВЫБОРКА ПАЗОВ В ДВЕРЯХ

10. Шліфування дверного полотна

ШЛИФОВАНИЕ ДВЕРНОГО ПОЛОТНА

11. Фарбування дверного полотна в зборі

ПОКРАСКА ДВЕРНОГО ПОЛОТНА В СБОРЕ

Тонування і лакування дверної поверхні - також досить делікатні маніпуляції, невдалі результати яких можуть бути помітні з першого погляду. На поверхню наноситься лак (в два або більше шарів), таким чином усі пори деревини закриваються, і проникнення вологи ускладнюється. Існує чотири основних типи лакування: прозорий (досягається шляхом нанесення тонкого шару особливо стійкого лаку); тонірованний (досягається шляхом нанесення кольорового барвника); крашенний (досягається шляхом нанесення кількох шарів матового або блискучого лаку); крашенний на поліуретановій основі з блискучою обробкою (досягається шляхом нанесення декількох слові лаку на поліуретановій основі).

12. Зберігання

Двері повинні зберігатися в сухому вентильованих приміщеннях горизонтально, а не на боковом ребрі і не вертикально. Двері без покриття або покриті лаком бесцветним не повинні зберігатися частково експонірованнимі сонячного світла, що може викликати нерівномірне потемніння полотна. Якщо двері буде встановлена у будующомуся або ремонтуємому приміщенні, слід переконатися, що всі матеріали просохлі до нормального стану, оскільки підвищена вологість може зашкодити дверному полотну. Всередині приміщень не повинно бути надмірної сухості і високої температури. Двері не повинні зберігатися поблизу опалювальної системи. Екстремальні коливання навколишнього середовища можуть спричинити появу тріщин і викривлення окремих елементів конструкції.