Склопакет

    • Енергозберігаюче скло

Енергозберігаюче скло – це скло має спеціальне покриття іонами срібла, що відбиває інфрачервоні промені (довгі хвилі випромінювання), які переносять тепло. Оскільки покриття складається з декількох шарів напилення, то прозорість скла змінюється дуже мало і це не помітно неозброеним оком. Виготовляється скло з м'яким (І) і твердим (К) покриттям фірми Pilkington. Таке скло відбивае теплове випромінювання всередину приміщення, має власивості світлового фільтру і дуже добре пропускає сонячні промені.

    • Гартоване скло

Гартоване скло – це скло отримують за допомогою додоткогвої термообробки. Воно має підвищену механічну і термічну міцність порівняно зі вичайним склом. Зовні загартоване скло нічим не відрізняється від звичайного. Та таке скло не підлягає подальшій обробці і різанню, оскільки воно руйнується при пошкодженні зовнішнього шару. Таке скло є безпечним – при розбитті скла, воно розпадається на дрібні округлі частинки без гострих ріжучих граней. Застосовується при підвищених вимогах до безпеки вікон, наприклад, у мансардних вікнах.

    • Триплекс

Триплекс або ламіноване скло – це багатошарове скло, в середині якого розташована полімерна плівка або спеціальна смола. При механічних впливах (удар, постріл) скло руйнується, але частинки скла, завдяки пліці, міцно тримаються, тому воно безпечне для оточуючих. Багатошарове сло може бути куленепробивним. Крім того, триплекс володіє поліпшеними звукоізоляційні властивості.

    • Рефлекторне скло

Рефлекторне (сонцезахисне) скло – це скло з світловідбиваючими властивостями. Такий ефект досягається шляхом покриття скла спеціальними оксидами металу, яке наноситься піролітичним способом на одну з поверхонь скла в процесі його виробництва. Таке скло забезпечує додатковий захист приміщеня від сонячного ультрафіолетового випромінювання і створює ефект дзеркальної поверхні.

    • Тоноване скло

Тоноване – це термополіроване скло забарвлене в масі. Таке скло характеризується здатністю вибіркового пропускання та поглинання світла і сонячної енергії в різних областях спектру, що обумовлене його забарвленням. У порівнянні з безбарвним склом кольорове скло завжди гірше пропускає і краще поглинає світло, тому його часто називають "світлозахисними", "сонцезахисними", "солнцерегулюючим" і т.д.

Зі збільшенням товщини кольорового скла його здатність до пропускання світла значно знижується, а поглинання, відповідно, збільшується. З-за високого коефіцієнта поглинання світла кольорове скло під дією сонячних променів сильно нагріваються і тому мають обмеження щодо застосування в зовнішньому склінні. Скла, що мають коефіцієнт поглинання світла більше 25% при використанні в зовнішньому склінні обов'язково повинні бути зміцнення.

Важливими характеристиками термополіроване скла, що мають велике значення для споживачів, є оптичні спотворення і вади зовнішнього вигляду, які вважаються дефектами скла. Однак, оскільки наявність цих дефектів обумовлено технологією виробництва, їхня присутність у склі допускається, але строго регламентується в кількісному відношенні відповідними національними та міжнародними стандартами, технічними умовами та стандартами фірм.

Забарвлене в масі скло застосовують для декоративного облицювання будівель та споруд, оформлення інтер'єрів, а також з метою захисту від проникнення в будівлі надлишкового сонячного випромінювання, що дозволяє знизити витрати на кондиціонування приміщень, особливо в умовах теплого і спекотного клімату.