Про вікна

  • Що таке ПВХ?

ПВХ або полівінілхлорид, як його називають в хімічній промисловості, є результатом синтезу хлору і етилену. В основі цього процесу лежать дві речовини: кухонна сіль і нафта. Електроліз кухонної солі дозволяє отримати хлор. Процес рафінування нафти, у свою чергу, дає можливість отримати етилен. Синтез етилену і хлору робить можливим одержання хлориду вінілу, який, після полімеризації, перетворюється в хлорид полівініл, який зазвичай називають ПВХ.

Для виробництва віконних профілів, в порошкоподібний ПВХ додають стабілізатори, модифікатори, пігменти і допоміжні добавки. Ці компоненти покращують властивості ПВХ, надаючи їм стійкості до різних зовнішніх чинників. В якості стабілізаторів головним чином використовується свинець або з'єднання кальцію і цинку.

Компанія Epsilon має власну рецептуру ПВХ для виробництва віконних профілів. Профілі виготовляються з додаванням з'єднаннь кальцію і цинку, що є найбільш сучасним та екологічним варіантом.

  • Функції ущільнювача і яким він повинен бути?

Ущільнювачі або прокладки між рамою і створками захищають будинок від холодного повітря, шуму, вологи. Вони виготовляються з особливої гуми, гумопластику або силікону. У деяких випадках гума для міцності армується скловолокном, капроновою ниткою або вуглецевим волокном кевлар. Ущільнювач має бути еластичним і легко замінятися. Бувають сірі та чорні ущільнювачі.

  • Де виробляється профіль?

Вся віконна продукція виготовляється виключно на українському заводі, за Австрійською технологією. Всі заводи сертифіковані в системі ISO 9001: 2000.

  • Що таке склопакет?

Це герметична конструкція, що складається із двох або більше листів скла, з’єднаних між собою за допомогою дистанційної рамки й герметиків. Замкнуті порожнини між склом заповнюються висушеним повітрям або інертним газом. Склопакет є головною складовою вікна. Окрім того, склопакет - це основна теплозберігаюча його частина. Залежно від площі приміщення, а також кліматичних умов, можливе встановлення пластикового вікна як з однокамерним (два скла з'єднаних дистанційною рамкою, зазвичай мають позначення 4х16х4, товщина склопакету складає 24мм), так і з двокамерним (три скла з'єднаних дистанційними рамками, зазвичай мають позначення 4х12х4х8х4, товщина склопакету складає 32мм) склопакетом. Також можливе використання енергозберігаючого склопакету (К- або І-скло), що має вищі показники теплозбереження.

  • Чи повинен бути сертифікат на склопакет?

Так. Сертифікація є о'бвязковою умовою для кожної компанія-виробника. У ході сертифікації оцінюється якість продукціїї та її відповідність державним стандартам, в Україні нормативи й вимоги до ПВХ профілів і виробів з них визначаються державним стандартом України ДСТУ Б В.2.6. 15–99 "Вікна й двері полівінілхлоридні. Загальні технічні умови". Тобто, за Вашим проханням, фахівці компанії повинні надати Вам сертифікати від "УкрСЕПРО".

  • Чи можуть вікна запотівати всередині склопакету? Що робити якщо склопакет запотів усередині?

Волога в середині склопакету вказує на втрату герметичності. Такий склопакет підлягає обов'язковій заміні, якщо у Вас термін гарантійного обслуговування ще не минув, зверніться до компанії-виробника. Склопакет можна замінити без демонтажу вікна.

  • Що таке «теплий» склопакет?

Склопакети мають високі тепло - та звукоізоляційні властивості. Щоб підвищити ці властивості, в сучасному вікні часто використовують «теплі» - енергозберігаючі склопакети. Таке скло має спеціальне покриття іонами срібла, що відбиває інфрачервоні промені (довгі хвилі випромінювання), які переносять тепло. Оскільки покриття складається з декількох шарів напилення, то прозорість скла змінюється дуже мало і це не помітно неозброеним оком. Виготовляється скло з м'яким (І) і твердим (К) покриттям. Таке скло відбивае теплове випромінювання всередину приміщення, має власивості світлового фільтру і дуже добре пропускає сонячні промені.

  • Як перевірити, чи в склопакеті використане енергозберігаюче скло?

Для того, щоб швидко перевірити наявність енергозберігаючого шару без спеціальних приладів, треба піднести запалений сірник на відстань 1–2 см до склопакету. У відображенні ви побачите язички полум'я, їх кількіть має відповідати кількості скляних шиб. Наприклад, для однокамерного склопакету – це 4 язички. При цьому полум'я, що буде відображатися в енергозберігаючому склі, матиме інший відтінок. Якщо всі 4 язички мають один колір, то перед Вами – звичайний склопакет.

  • Як перевірити, однокамерний чи двокамерний склопакет встановлений у вікнах?

Однокамерний склопакет зовні можна відрізнити від двокамерного за кількістю дистанційних рамок: в однокамерному склопакеті – одна, у двокамерному – дві. Якщо по всьому внутрішньому периметру склопакету проходить чорна смуга, значить, це двокамерний склопакет, якщо немає – однокамерний.